Герб на Лясковец

Община Лясковец

официален сайт

Купата на Лясковец в спортните събития за Петровден остана при домакините 26.06.2017 Купата на Лясковец в спортните събития за Петровден остана при домакините В празничната седмица, посветена на Петровден, в Лясковец се състояха и традиционните спортни инициативи, които ръководството организира за любителите на волейбола и футбола. В два дни протекоха осми по ред волейболен турнир и четвърта приятелска футболна среща между отборите на Лясковец и Стражица. Организатор на двете спортни събития за празника на града е Община Лясковец, подкрепена от ръководствата на местните спортни клубове. Турнирът по волейбол се състоя на модерно оборудваната спортна площадка в квартал „Черникова бара” в Лясковец. Участие взеха четири отбора - домакинстващият Волейболен клуб – Лясковец, два сборни отбора от Лясковец и един отбор на гостите от град Велико Търново. Съдия на турнира беше Йордан Ризов. Купата за първо място грабна отбора на Волейболен клуб – Лясковец. На второ място се нареди отбора на „ЛУБЕ-ВОЛЕЙ” – гр. Велико Търново и на трето място остана единия от сборните отбори на Лясковец. Домакините-победители вдигнаха купата на турнира, взеха и парична премия и грамота, които бяха осигурени от Община Лясковец. Приятелска среща между футболните отбори на „Левски” – Лясковец и „Левски – 1986”-Стражица се състоя по традиция на стадион „Михаил Алексиев”. В първото полувреме „Левски” – Лясковец поведе с 1:0, като да края на съдийския сигнал „Левски 1986”-Стражица изравни. Срещата беше оспорвана, тъй като завърши наравно, а дузпите трябваше в крайна сметка да решат приятелския мач. Купата и във футболната битка грабна домакина от „Левски” – Лясковец и така в навечерието на своя празник, лясковчани зарадваха феновете си с победи и в двете спортни надпревари.